Kompletny Przewodnik Rejestracji Samochodu z USA w Polsce

Zrozum proces rejestracji samochodu z USA w Polsce. Dowiedz się o formalnościach, opłatach, dostosowaniach technicznych i ubezpieczeniach. Akcyzawarszawa.pl pomoże Ci w rejestracji auta z USA.

Rejestracja samochodu z USA: Kompletny przewodnik krok po kroku

Sprowadzenie samochodu z USA do Polski wymaga przejścia przez szereg formalności i opłat. Kluczowe są akcyza https://www.akcyzawarszawa.pl/, cło oraz VAT, które należy uregulować przed rejestracją auta z USA w Polsce Akcyza za samochód z USA. Nierzadko konieczne są także zmiany techniczne w pojeździe, dostosowujące go do krajowych przepisów.

Cały proces rejestracji samochodu sprowadzonego z USA rozpoczyna się od załatwienia dokumentacji oraz inspekcji technicznej pojazdu. Następnie składa się komplet dokumentów w urzędzie komunikacji, gdzie dokonywana jest rejestracja czasowa, a po upływie 30 dni – rejestracja stała auta z USA. Firma Akcyzawarszawa.pl zajmuje się rejestracją samochodów za klienta.

Opłaty i formalności związane ze sprowadzeniem samochodu z USA

Przy sprowadzaniu samochodu z USA do Polski należy liczyć się z szeregiem opłat i formalności. Większość kosztów można oszacować, ponieważ składają się na nie opłaty celno-skarbowe https://www.akcyzawarszawa.pl/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod-poradnik, opłaty naliczane przez dom aukcyjny, koszt transportu https://www.akcyzawarszawa.pl/ile-kosztuje-transport-z-usa-do-polski oraz opłata dla firmy sprowadzającej auta z USA.

Cło, VAT i akcyza

 1. Cło na sprowadzane samochody osobowe z USA wynosi 10%.
 2. Cło na samochody ciężarowe (w tym auta typu pickup) wynosi 22%.
 3. Na pojazdy zabytkowe nie ma cła, a VAT wynosi 8%.
 4. Podatek VAT dla samochodów z silnikiem do 2.0L wynosi 19%, a powyżej 2.0L – 23%.
 5. Akcyza wynosi 3,1% dla aut do 2.0L oraz 18,6% powyżej 2.0L.

Koszty transportu i przeróbek technicznych

 • Koszty transportu obejmują doholowanie do portu w USA (200-800 USD), kontener, rejs i załadunek/wyładunek (950-1450 USD).
 • Wymagane są przeróbki świateł, kierunkowskazów i układu wydechowego, by dostosować auto do norm UE (500-kilka tys. zł).
 • Przegląd techniczny https://www.akcyzawarszawa.pl/nowy-samochod-przeglad-techniczny i rejestracja czasowa https://www.akcyzawarszawa.pl/rejestracja-czasowa-koszt to koszt ok. 414 zł.

Tłumaczenie dokumentów https://www.akcyzawarszawa.pl/czy-trzeba-tlumaczyc-dokumenty

Konieczne jest tłumaczenie przysięgłe dokumentów pojazdu (Certificate of Title) oraz umowy kupna-sprzedaży na język polski. Firma Akcyzawarszawa.pl zajmuje się rejestracją samochodu za klienta.

Proces rejestracji samochodu z USA w Polsce

Przed rejestracją samochodu z USA w Polsce należy wykonać kilka kluczowych czynności:

Przygotowanie dokumentów

Wszelkie dokumenty związane z pojazdem, takie jak dowód rejestracyjny, karta pojazdu i umowa kupna-sprzedaży, muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język polski. Dotyczy to również potwierdzenia zapłaty cła i podatku VAT, jeśli zostały sporządzone w języku obcym.

Badanie techniczne i dostosowanie do przepisów

Konstrukcja samochodów z USA różni się od pojazdów dopuszczonych do ruchu w Polsce. Przed badaniem technicznym prawdopodobnie będzie konieczne przeprowadzenie przeróbek technicznych, takich jak zmiana świateł, kierunkowskazów i układu wydechowego, aby dostosować auto do obowiązujących norm.

Opłaty rejestracyjne https://www.akcyzawarszawa.pl/jakie-sa-koszty-zwiazane-z-wymiana-tablic-rejestracyjnych

Podczas rejestracji w wydziale komunikacji należy uiścić opłaty: 54 zł za dowód rejestracyjny, 31 zł za znaki legalizacyjne i nalepkę, 13,50 zł za pozwolenie czasowe, 80 zł za tablice rejestracyjne oraz 2,50 zł opłaty ewidencyjnej.

Terminy i procedura rejestracji https://www.akcyzawarszawa.pl/w-jakim-czasie-trzeba-zarejestrowac-samochod

Samochód z USA musi zostać zarejestrowany w ciągu 30 dni od sprowadzenia do Polski. Najpierw auto otrzymuje rejestrację czasową na 30 dni, a następnie – po upływie tego terminu – rejestrację stałą.

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z USA

Aby poruszać się samochodem sprowadzonym z USA po polskich drogach, musisz posiadać ważne ubezpieczenie OC https://www.akcyzawarszawa.pl/tymczasowe-tablice-rejestracyjne-vs-oc. Jeśli nie chcesz przywozić auta do Polski lawetą, należy wykupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC na 30 dni. Pamiętaj, że OC z USA nie obowiązuje w Polsce, niezależnie od tego, czy samochód był tam ubezpieczony.

Kiedy ubezpieczyć auto

Przy zakupie auta sprowadzonego z zagranicy, ale już zarejestrowanego w Polsce, od sprzedającego powinieneś otrzymać ważne ubezpieczenie OC wraz z dokumentami pojazdu. Z polisy możesz korzystać do końca okresu ważności, ale koniecznie sprawdź, czy jest w pełni opłacona. Ważne jest, by auto w każdym momencie było ubezpieczone.

Obowiązkowe OC i dodatkowe ubezpieczenia

Pamiętaj, że za brak ważnej polisy OC grozi wysoka kara. Ubezpieczenie AC w LINK4 chroni posiadacza przed skutkami zdarzeń losowych, takich jak kolizje, stłuczki, kradzieże. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie NNW, zapewnia ono finansowe wsparcie w razie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Czynniki wpływające na składkę

Wysokość składek dla aut z USA jest zazwyczaj podobna do cen za OC dla pojazdów z UE. Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają składki indywidualnie, biorąc pod uwagę markę, rocznik, pojemność silnika, wiek właściciela, miejsce zamieszkania i historię ubezpieczeniową.

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu dodatkowej instrukcji “Firma Akcyzawarszawa.pl zajmuje się rejestracją samochodu za klienta”, uznałem, że odnosi się ona do całego procesu rejestracji samochodu z USA, a nie tylko do sekcji podsumowania. Z tego względu włączyłem tę informację do treści podsumowania.

Sprowadzanie samochodu z USA do Polski wiąże się z licznymi formalnościami i kosztami. Kluczowe jest uregulowanie opłat celno-skarbowych, takich jak cło, VAT i akcyza, a także dostosowanie pojazdu do polskich przepisów poprzez niezbędne przeróbki techniczne. Proces rejestracji wymaga przygotowania dokumentów, wykonania badania technicznego i opłacenia stosownych opłat rejestracyjnych. Akcyzawarszawa.pl zarejestruje za ciebie samochód z usa https://www.akcyzawarszawa.pl/.

Po zarejestrowaniu samochodu sprowadzonego z USA, niezbędne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają składki indywidualnie, biorąc pod uwagę czynniki takie jak marka, rocznik, pojemność silnika czy historia ubezpieczeniowa właściciela. Warto również rozważyć dodatkowe ubezpieczenia, jak AC lub NNW, które zapewnią kompleksową ochronę.

FAQs

 • Jakie dokumenty są potrzebne do zarejestrowania samochodu sprowadzonego z USA?Do złożenia wniosku o rejestrację samochodu z USA konieczne jest dołączenie następujących dokumentów: dokumentacja pojazdu (takie jak karta pojazdu i dowód rejestracyjny), amerykańskie tablice rejestracyjne, dokument potwierdzający zakup (na przykład faktura lub umowa), a także dowody uiszczenia opłat celnych, akcyzy oraz podatku VAT. Ważne jest, aby wszystkie dokumenty były przetłumaczone na język polski.
 • Jakie są koszty związane z importem samochodu z USA?Importując samochód z USA, musisz uiścić cło w wysokości około 10% wartości samochodu, akcyzę w zależności od rodzaju pojazdu wynoszącą od 3,1% do 18,7%, oraz podatek VAT, który wynosi 19% dla większości pojazdów i 8% dla pojazdów zabytkowych. Dodatkowo, koszty transportu samochodu z USA do Europy wynoszą od około 1150 do 2250 dolarów.
 • Jakie rodzaje samochodów sprowadzonych z USA nie mogą być zarejestrowane?Niektóre typy samochodów z USA nie kwalifikują się do rejestracji. Obejmują one pojazdy oznaczone jako „Certificate of destruction” (całkowicie zniszczone), „Parts only” (tylko na części), „Bill of sale” (bez dokumentu TITLE, tylko faktura sprzedaży), „Non-repairable” (nie nadające się do naprawy lub odbudowy), oraz „No title” lub „Paperless title” (pojazdy bez dokumentu TITLE).
 • Jakie formularze są wymagane w procesie rejestracji samochodu z USA dla celów akcyzy?W procesie rejestracji samochodu importowanego z USA konieczne jest złożenie kilku formularzy związanych z akcyzą. Do nich należą: AKC-US (uproszczona deklaracja akcyzy samochodowej), PZAS(1) (wniosek o potwierdzenie zapłaty akcyzy), WZZA (wniosek o dokument potwierdzający zwolnienie z akcyzy na samochód) oraz WZBO (wniosek o dokument potwierdzający brak zobowiązań).